رنگ آمیزی نما ساختمان

صفحه اصلیرنگ آمیزی نما ساختمان
رنگ آمیزی نمای ساختمان - الو ارتفاع

رنگ آمیزی نمای ساختمان

یکی از مهمترین راه‌های زیباسازی ساختمان رنگ آمیزی نما می‌باشد که باعث تازگی و جلوه ای نو در بنا خواهد گردید. به طور کل رنگ آمیزی نمای ساختمان ‌ها نیاز تخصص و تجربه بالا دارد به خصوص زمانی که پای ساختمان‌ها و بناهای مرتفع به میان می‌آید نمی‌توان رنگ آمیزی را کار راحتی در نظر گرفت.

برای رنگ آمیزی ساختمان چه کاری باید انجام داد؟

اگر ساخت بنای ساختمانتان به پایان رسیده و قصد رنگ آمیزی نمای آن را دارید یا اگررنگ نمای ساختمانتان پس از مرورسالیان زیاد دچارپوسیدگی ، طبله یا ترک شده  دست نگه دارید. ابتدا دقایقی زمان بگذارید مقاله زیر را بخوانید با بایدها و نبایدهای رنگ آمیزی ساختمان بیشتر آشنا شوید. در نهایت انتخاب کنید که کار رنگ آمیزی را چطور و به چه شیوه ای انجام دهید. ما شما را در انتخاب رنگ و متخصص مناسب رنگ آمیزی راهنمایی می کنیم.

چرا به رنگ آمیزی نمای ساختمان نیاز داریم؟

به طور یقین نمای ساختمانهایی که پایه آنها مصالحی مانند سیمان استفاده میشود  بعد از گذشت چند سال زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهد ویا دچار ریختگی رنگ ، طبله یا ترک میشود. بعد از گذشت سال ها از عمر ساختمانی که در معرض آفتاب، آلودگی، باران های اسیدی و … بوده است رنگ پریدگی نمای ساختمان امری کاملا طبیعی است. عمر مفید رنگ ساختمان در بهترین حالت ممکن می تواند حداکثر تا 10 سال باشد.

درصورت بروز چنین مواردی نمای ساختمان شما نیاز به بازسازی و رنگ آمیزی مجدد دارد . در این قسمت سعی داریم مواد تشکیل دهنده رنگ و جزئیات بسیار مهم در خصوص انتخاب رنگ مناسب را با شما به اشتراک بگذاریم .

مواد تشکیل دهنده رنگ

رنگ مخلوطی از چهار ماده اصلی است: رنگدانه ها، رزین ها، حلال ها و مواد افزودنی.

رنگدانه ماده‌ای است که با استفاده از جذب طول موج انتخابی می‌تواند رنگ نوری انعکاسی یا انتقالی را تغییر دهد. رزین خاصیت چسبندگی رنگ را تامین میکند. حلال عاملی است که با خشک شدن رنگ تبخیر می شود. افزودنی ها ویژگی های عملکردی خاصی مانند خاصیت آبگریز یا کپک زدایی را ارائه می دهند.

رنگ های ارزان نسبت به رنگ های بهتر درصد حلال بیشتری در حجم خود دارند. در نتیجه، نسبت رنگدانه های ذرات ریز و رزین در یک گالن رنگ ارزان می تواند به میزان قابل توجهی کمتر باشد. این بدان معنی است که بیشترین چیزی که با رنگ ارزان استفاده می کنید حلال (آب) است که فقط تبخیر می شود و رنگدانه  های کمی از خود باقی می گذارد.

به همین دلیل است که قبل از اینکه رنگدانه کافی برای پوشاندن رنگ زیر آن باقی بماند، باید تا چهار بار با رنگ بی کیفیت رنگ آمیزی مجدد انجام گردد. بنابراین اگر بخواهید پیشنهاد افراد حرفه ای که تجربه بالایی در این صنعت را دارند استفاده کنید لازم است بگویم به دنبال تولید کنندگان با شهرت خوب باشید و بهترین رنگی را که می توانید را تهیه کنید .

رنگ آمیزی نمای ساختمان ارزان - الو ارتفاع
رنگ آمیزی نمای ساختمان ارزان - الو ارتفاع

مراحل انجام رنگ آمیزی نمای ساختمان چیست؟

 • شستشوی کامل نما برای چسبندگی مناسب رنگ و افزایش کیفیت رنگ آمیزی.
 • ترمیم، مرمت و درزگیری سطوح مربوط به وسیله بتونه‌های مخصوص.
 • اجرای عملیات آسترسازی نمای ساختمان با استفاده از پرایمرهای مرغوب و مرتبط با رنگ انتخاب شده.
 • اجرای عملیاترنگ آمیزی نما به وسیله قلم، غلتک یا پیستوله‌های رنگ آمیزی بسته به شرایط ساختمان حداقل دو دست کامل .

شستشو قبل از رنگ آمیزی

قبل از هر چیز نمای ساختمان را به طور کامل از هر گونه آلودگی پاک می کنیم.این عملیات توسط دستگاه واترجت با فشار خروجی بالا انجام میگردد .  پاک کردن گرد و غبار و رنگ های طبله شده بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورتی که لایه ای از رنگ پوسته شده یا گرد و غبار در زیر رنگ جدید وجود داشته باشد باعث عدم چسبندگی رنگ و از بین رفتن مبالغ بالا می شود.

ترمیم و مرمت

در این مرحله با بتونه ای مخصوص که امکان تهیه به صورت آماده دارد یا باید  توسط فردی با تجربه ساخته شود را آماده میکنیم سپس تمامی ترک ها و قسمت هایی که دچار فرسودگی شده توسط کاردک کاملا باز و تمیز میشود و بتونه اجرا میگردد پس از اجرای بتونه و خشک شدن آن نیاز به اجرای سمباده کاری برای همسطح کردن بتونه با نما الزامی است. توجه داشته باشید در صورت استفاده از بتونه نامرغوب سطح بتونه خورده حتی پس از اجرای پرایمر و رنگ قابل مشاهده است . و تنها راه برطرف کردن این مسِئله اجرای مجدد بتونه مناسب میباشد .

آسترسازی ( اجرای پرایمر)

بعد از اجرای بتونه با استفاده از پرایمر های بسیار مرغوب و مناسب کار آستر سازی نمای ساختمان را انجام می دهیم. انتخاب پرایمر در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. پرایمر ها بر اساس نوع  رنگ مورد نظر انتخاب می شوند. علت استفاده از پرایمر بالا بردن خاصیت چسبندگی و پوشش بی نقص رنگ میباشد.

اجرای رنگ

در نهایت کار رنگ آمیزی نمای ساختمان توسط فرد متخصص با توجه به شرایط ساختمان و نوع رنگ توسط قلم، قلطک، پیستوله باد یا دستگاه ایرلس انجام میگردد . توجه داشته باشید اجرای رنگ آمیزی در تمامی شرایط باید 2 دست کامل باشد به صورتی که ابتدا دست اول اجرا شده رنگ خشک شود و سپس دست دوم اجرا گردد.

ویژگی های رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان

در انتخاب رنگ نما به موارد زیادی باید توجه داشته باشیم که به چند مورد از آن اشاره میکنیم .

ترجیحا رنگی که برای رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده می کنید نباید اشتعال زا باشد . رنگ های روغنی که پایه آنها بر مواد تینری میباشد مناسب استفاده برای نمای ساختمان نیست . رنگ انتخاب شده حتما باید خاصیت ضد آب بودن را داشته باشد. رنگ باید در برابر گرما، سرما و همچنین تابش مستقیم نور خورشید از خود مقاوت نشان دهد. در شرایط جوی که دارای رطوبت بالا است رنگ انتخاب شده حتما میبایست ضد قارچ و جلبک باشد . نکته حائز اهمیت در رنگ استفاده شده برای نما حالت الاستیسیته است که سبب جلوگیری از ترک های مویی و باریک میشود.

پیشنهاد می کنیم رنگ های براق یا نیمه مات را برای رنگ آمیزی نمای ساختمان انتخاب نمایید. رنگ هایی که مات هستند معمولا خاصیت جذب آلودگی بیشتری را از خود نشان می دهند.

کدام شرکت رنگ آمیزی ساختمان را انتخاب کنیم؟

 • رنگ آمیزی ساختمان جزو خدماتی است که باید توسط فرد یا افراد حرفه ای و کارآزموده انجام شود. اگر بعد از توضیحاتی که در بالا داده شد به دنبال شرکت رنگ آمیزی ساختمان می باشید بهتر است شرکتی را برای این کار انتخاب کنید که از سابقه آن اطمینان داشته باشید. داشتنن سابقه خوب و حسن انجام کار بسیار اهمیت دارد.

  یکی از شرکت های سرشناس در زمینه رنگ آمیزی نمای ساختمان شرکت الو ارتفاع میباشد. این شرکت توانسته است با داشتن سابقه ای درخشان وتیم تخصصی  در امر رنگ آمیزی و دیگر خدمات ساختمانی از رقبای خود پیشی گرفته و در این عرصه به درجات بالا برسد.

ویژگی های رنگ های اکرولیک نمای ساختمان

 1. مقاوم در برابر رطوبت و بارندگی.
 2. مقاوم در مقابل تابش نور مستقیم خورشید و دمای بالا باشد.

4. پایه آب ( غیر قابل اشتعال – بدون بو )

5. حالت الاستیسیته بسیار مناسب

مبلغ رنگ آمیزی نمای ساختمان چقدر است؟

قیمت رنگ آمیزی نما به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری رنگ آمیزی نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • متراژ نمای ساختمان
 • نوع رنگ استفاده شده جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان
 • میزان کار مورد نیاز جهت ترمیم، مرمت و زیر سازی قبل از شروع پروژه رنگ آمیزی ساختمان
 • جنس مصالح استفاده شده در ساخت نمای ساختمان نیز تاثیر زیادی در نحوه قیمت گذاری رنگ آمیزی دارد.
الو ارتفاع - خدمات دسترسی با طناب

دسترسی به نقطه ای که میخواهید… .