رنگ امیزی چوب ترموود

ترموود چیست؟

محصولی از الوار های چوبی است که این روز ها در صنعت نمای ساختمان کاربرد فراوانی پیدا کرده است.
چوب ترموود بر اثر ایجاد دمای ۱۸۰تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد رطوبت و صمغ خود را از دست داده و به رنگ قهوه ای متمایل میشود.
سپس در در مدت زمان معینی رطوبت ۴الی۶ درصدی به الوار های ترموود بازگردانده میشود،این فرایند سبب شده مقاومت چوب برای کارکرد های خاص مانند نما،کف پوش،آلاچیق و …. افزایش یابد.

رنگ ترموود

در مرحله ی اجرای چوب ترموود به علت خام بودن آن و حساسیت بالا به تابش آفتاب و شرایط جوی متغییر، از رنگ مخصوص ترموود استفاده میشود، این لایه رنگ که به میزان خاصی میباشد باعث افزایش پایداری رنگ طبیعی چوب و نمایان کردن خطوط و گره های طبیعی چوب میشود.

دسته بندی رنگ ترموود

به صورت کلی رنگ ترموود به دو دسته پایه روغن و پایه آب تقسیم میشود ،در این دسته بندی بهتر است محصولات پایه روغن برای فضای بیرونی به علت مقاومت بیشتر در برابر تابش آفتاب و شرایط جوی و محصولات پایه آب برای فضای داخل استفاده گردد.

مراحل اجرای رنگ ترموود

مرحله۱(لایه برداری)

در صورت وجود لایه رنگ روی چوب ترموود ابتدا میبایست رنگ فعلی برداشته شود ،این عملیات در ۲مرحله اجرا میگردد
۱-لایه برداری اولیه توسط دستگاه ساب و با صفحه سمباده انجام میشود.
۲-در این مرحله برای ایجاد سطح صاف و صیغلی از دستگاه سمباده لرزان استفاده میشود.

مرحله ۲(شستشو)

سطح مورد نظر رنگ آمیزی باید عاری از هرگونه گرد و غبار و کاملا خشک باشد.
عملیات شستشو توسط دستگاه واترجت که مربوط به شستشو نما است انجام میگردد.

مرحله۳(اجرای رنگ)

ابتدا قوطی رنگ را به مدت ۱۰الی ۱۵دفعه تکان داده یا هم میزنیم ،این کار باعث میشود قسمت حلال و رنگ دانه موجود در رنگ کاملا با هم ترکیب شوند،سپس با دستمال تنظیف یا قلم رنگ در جهت الیاف چوب رنگ را اجرا میکنیم.
توجه داشته باشید رنگ اجرا شده نباید ضخامت بالایی داشته باشد ،اجرای یک لایه نازک رنگ بهترین حالت است.
در انتها و پس از گذشت ۲۴ ساعت دست دوم رنگ اجرا میشود.مبلغ سرمایه گذاری شما در جهت زیبا سازی نما و حفظ کیفیت چوب نما:

در دیدگاه اول به نظر شما این مبلغ هزینه ای است برای ساختمان ولی کافیست به دید سرمایه گذاری و حفظ چوب نما به این مسئله نگاه کنید تا با هر بار وارد شدن به ساختمان از چوب زیبا و یک دست نما لذت ببرید.

جهت استعلام قیمت ۲راه وجود دارد:

۱-در قسمت سفارش پروژه در منو وارد شوید ،مشخصات لازم را پرکرده ،در اسرع وقت با شما تماس میگیریم.

۲-با شماره های موجود تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.انواع رنگ چوب ترموود

چوب ترموود به دلیل زیبایی و مقاومتی که دارد در جنبه های حفاظتی بخصوص در فضای باز استفاده میشود.
برای اینکه بتوان این نوع چوب را در برابر آب و اشعه خورشید مقاوم کرد از رنگ ترموود استفاده میکنند که این کار باعث ثابت شدن رنگ چوب میشود. چوب ترموود از  انواع مختلف شفاف، نیمه شفاف، مات، حلال در آب  و حلال در روغن ساخته شده است. 

رنگ چوب ترموود پایه در آب

این نوع رنگ 20 طیف رنگی را تولید میکند و به دلیل اینکه در آب حل میشوند تا عمق 2 الی 3 متری نفوذ میکنند. مهم ترین مزایای آنها تشکیل نشدن لایه بیرونی میباشد که باعث مقاومت در برابر اشعه UV است. این نوع رنگ برای چوب ترموود که در نما و جاهایی که در مقابل نور آفتاب قرار میگیرد بسیار مناسب است. 

رنگ چوب ترموود پایه روغن

این نوع رنگ ها معمولا بدون رنگ و شفاف میباشد که برای استفاده در کف پوش فضای باز مناسب است. این نوع رنگ علاوه بر مقاومت چوب در برابر اشعه UV جلوه زیبایی به نمای کار شده میدهد.


رنگ چوب ترموود شفاف و نیمه شفاف

این نوع رنگ ها از جنس مات و غلیظ ساخته شده که توانایی ایجاد طیف زیادی از رنگ های مختلف را دارد. از ویژگی های مهم آن این است که رنگ طبیعی چوب را مخفی می‌کند و یک رنگ تیره و یکنواخت بر جای می‌گذارد. هرچند که این رنگ مات است اما بعضی از ویژگی‌های بافتی و طبیعی چوب را نمایان می‌کند. این رنگ‌ها به داخل چوب نفوذ نمی‌کنند و فقط یک لایه محکم روی چوب تشکیل می‌دهند.
رنگ‌های نیمه شفاف، یک ته رنگ خفیف به چوب می‌دهند. البته بسته به نسبت مقدار رنگی که استفاده میشود؛ ممکن است کلاً رنگ چوب ترموود را تغییر دهد. تفاوت بین رنگ مات و نیمه شفاف در این است که در رنگ‌های نیمه شفاف، با توجه به مقدار رنگ می‌توانید قسمت‌های بیشتری از چوب ترموود را ببینید.