سند بلاست نمای ساختمان

پاک سازی و زیباسازی نمای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و ... یکی از دغدغه‌های مهم صاحبان این ساختمان‌هاست. با روی کار آمدن روش‌های نوین شستشو و زیبا سازی نمای ساختمان‌ها، شاهد کاهش زیادی در زمان شستشو و زیبا سازی نما و هزینه‌های مربوط به آن بوده ایم. افزایش سرعت پاکسازی نمای ساختمان باعث گردیده است متقاضیان این امر روز به روز در حال افزایش باشند. یکی از جدیدترین متدهای پاکسازی و شستشوی نمای بنا سندبلاست می‌باشد که با استفاده از دستگاه‌های مدرن شستشوی نما قابل اجرا می‌باشد.

سندبلاست در شستشو و تمیز کاری نمای ساختمان

سندبلاست چیست؟

سند بلاست (Sandblast) یک واژه ی انگلیسی است که ترکیبی از دو کلمه سند (Sand) به معنای شن و ماسه و بلاست (Blast) به معنای انفجار و پرتاب به وجود آمده است و در لغت به پرتاب و پاشش شن اشاره می‌نماید. سند بلاست در حقیقت عبارت است از سیلیس پاشی، ماسه پاشی یا پرتاب ماسه و شن با فشار زیاد آب یا هوا برای لایه برداری سطوح مختلف. این روش در شستشوی نمای ساختمان برای جرم زدایی و پاکسازی لایه‌های آلودگی سطوح به کار می‌رود.

سندبلاست نمای ساختمان

سندبلاست نمای ساختمان با استفاده از دستگاه واترجت و پاشش ماسه‌هایی ساینده که عمدتا از جنس سیلیس و اکسید فلزات هستند اجرا می‌شود. ماسه‌های ساینده با کمک فشار باد کمپرسور دستگاه واترجت بر روی سطح مورد نظر با فشار زیاد پاشیده می‌شود.

انواع سندبلاست

سندبلاست تنها برای پاکسازی و شستشو نمای ساختمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این روش برای انجام خدمات دیگری از جمله زنگ زدایی و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات مختلف، زبر کردن سطوح، مات کاری سطوح و تمیز کاری به کار می‌رود.

روش سندبلاست یکی از بهترین روش‌های تمیزکاری و شستشوی نمای ساختمان به خصوص ساختمان‌های آجری و سنگی می‌باشد. در این روش دستگاه واترجت تک فاز و سه فاز مورد استفاده قرار می‌گیرد و ماسه مناسب که از جنس سلیس است به وسیله فشار آب به سطح مورد نظر برای شستشو برخورد می‌کند. ذرات ریز ماسه با انتقال فشار پاشنده خود لایه‌های جرم را سست نموده و باعث کنده شدن آنها می‌گردد.
در سندبلاست نمای بنا مسئله بسیار مهم انتخاب سایز مناسب ماسه و شن سلیس برای سطوح است. به طور کل سطوح برجسته ای که دارای خلل و فرج زیادی هستند مانند سنگ‌های شیشه ای، سلیسی با اندازه 0.3 تا 1.3 میلیمتر که اصطلاحا سلیس دانه شکری نامیده می‌شود به کار می‌رود و در سطوح صیقلی مانند سنگ‌های تراولتن، سیمان از سلیسی با ابعاد 0.01 تا 0.3 میلمتری که به سلیس دانه نمکی مشهور استفده برای سند بلاست نما اسستفاده می‌شود. استفاده از سندبلاست در شستشو و لایه روبی انواع سطوح کاربرد وسیعی دارد. این روش بیشتر در ساختمان‌هایی که مدتهاست نمای آنها شستشو نشده است کارساز خواهد بود و نسبت به سایر روش‌ها نتیجه بهتری را به ارمغان خواهد آورد. اگر ساختمانی دارید که مدتهاست نمای آن را تمیز نکرده اید و به دنبال ایجاد یک تحول عظیم در آن هستید برای انجام سندبلاست نمای آن تردید نکنید و همین حالا با ما تماس بگیرید.