عایق کاری نمای ساختمان

صفحه اصلیعایق کاری نمای ساختمان
عایق کاری نمای ساختمان ارزان - الو ارتفاع

عایق کاری نمای ساختمان

عایق کاری نمای ساختمان – عایق دیوار خارجی معمولاً به عنوان لایه ای از عایق تعریف می شود که به دیوار موجود ثابت می شود. این لایه یا با یک روکش رندر یا با روکش جایگزین برای محافظت از آن در برابر عناصر تکمیل می شود.

عایق یکی از جنبه های مهم هر وسیله گرمایی بالا است، چه در خانه شما باشد و چه در محیط های صنعتی. هنگامی که یک دستگاه به درستی عایق بندی شود، مزایای اضافی زیادی به آن اعطا می شود، به عنوان مثال اتلاف حرارت را کاهش می دهد که در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و در نتیجه سازگارتر با محیط زیست و از نظر اقتصادی کارآمدتر است. در دراز مدت، این باعث افزایش طول عمر چنین وسایلی می شود زیرا نیاز به تعمیرات کمتری دارند.

نحوه عملکرد عایق کاری نمای ساختمان

نحوه عملگرد عایق کاری نمای ساختمان انتقال حرارت بین محصولات در دماهای مختلف رخ می دهد که می تواند به سه روش انجام شود. هدایت، همرفت و تابش. عایق معمولاً با به دام انداختن هوا به دست می آید. در  پارچه الیاف سرامیکی یا داخل منافذ/حباب های آجرهای آتش عایق. نمونه های متداول عایق کاری در خانه شامل عایق کاری  استفاده از پتوی الیاف سرامیکی یا عایق کاری اطراف شومینه یا اجاق گاز با استفاده از تخته ورمیکولیت یا تخته ساخت شومینه است. به طور مشابه، نمونه هایی از عایق در محیط های صنعتی شامل حصیر نمدی سوزنی با الیاف شیشه است که در صنعت پتروشیمی، برای کوره ها در ریخته گری یا نیروگاه ها استفاده می شود.

چگونه تعیین کنیم که از کدام ماده عایق برای یک کاربرد خاص استفاده کنیم؟

عموماً موادی که به عنوان عایق حرارتی مفید در نظر گرفته می شوند دارای رسانایی حرارتی کم، چگالی کم و جرم حرارتی کم هستند.

نوع عایق ،به هدایت حرارتی ماده عایق و ضخامت ماده عایق بستگی دارد. نکته دیگر این است که عایق حرارتی باید بتواند در برابر دمایی که با آن در تماس است مقاومت کند.

پلی استایرن یک ماده عایق بسیار موثر در دمای اتاق است، اما اگر برای مثال در دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به ماده ای نیاز داشته باشیم، پلی استایرن ذوب شده و می سوزد.

عایق کاری نمای ساختمان چیست؟

عایق نمای ساختمان به شما کمک می کند تا دمای مطلوب خانه خود را در تمام طول سال حفظ کنید و از سرما در زمستان و گرمای بیش از حد در تابستان محافظت کنید.

 عایق نیز برای کاهش آلودگی صوتی مفید است. یک خانه با عایق کاری بسیار کم مصرف انرژی است و به گرمایش و سرمایش اضافی بسیار کمی نیاز دارد. اینکه چقدر با عایق کاری خانه خود صرفه جویی می کنید به عوامل مختلفی مانند نوع عایق و اندازه خانه شما بستگی دارد. علاوه بر این، بسته به اینکه خانه شما چقدر قدیمی است، باید اقدامات عایق بندی بیشتر یا کمتری را انجام دهید.  در مورد آخر، احتمالا گزینه های زیادی برای بهبود بهره وری انرژی خانه شما وجود دارد. وقتی خیلی سرد باشد، گرما می تواند در همه جهات از بین برود، بنابراین باید به فکر عایق بندی یکپارچه برای حفظ گرما در خانه خود باشید.

عایق کاری نمای ساختمان ارزان - الو ارتفاع

شما می توانید سقف، کف، دیوارها، پنجره ها و درهای خود را عایق بندی کنید. مهمترین چیز دیوارها هستند زیرا برای یک خانه معمولی دیوارها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد گرما را از دست می دهند. سقف در جایگاه دوم قرار دارد و تقریباً ۲۵ درصد از اتلاف گرما را به خود اختصاص می دهد. سپس پنجره ها و درها با ۲۰ درصد و در نهایت، کف می آید.

عایق کاری نمای ساختمان ارزان - الو ارتفاع

عایق ها از چه ساخته شده اند؟

مواد و کیفیت‌های متفاوتی وجود دارد، اما عموماً عایق‌های خوب از محصولاتی تشکیل شده‌اند که ساختاری مشابه پشم دارند و حباب‌های کوچکی از هوا را به دام می‌اندازند

. پارچه هایی مانند پنبه و کنف عایق های بسیار خوبی هستند، به این معنی که داشتن پرده های قوی به داشتن خانه ای خوب کمک می کند. همچنین، محصولات چوبی مانند تخته سخت و درهای چوبی عایق های خوبی هستند که به گرم نگه داشتن خانه شما کمک می کنند. همچنین محلول های اسپری فوم به طور کلی بر پایه پلی اورتان وجود دارد.

فوم را می توان برای کاشی های سقف استفاده کرد زیرا شکاف ها را پر می کند یا همچنین  از چسب های پلی اورتان می توان  در اطراف پنجره ها و درها استفاده کرد. همچنین می توانید از درزگیرها برای جلوگیری  از طریق شکاف ها  استفاده کنید.

چند نوع عایق برای نما ساختمان وجود دارد؟

  1. عایق دیوار بسته به نوع دیواری که دارید، می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

عایق دیوارهای جامد، اگر دیوارهای محکم دارید می توانید بین عایق داخلی و خارجی یکی را انتخاب کنید. عایق خارجی معمولاً کل نمای ملک را می پوشاند در حالی که داخلی معمولاً در اتاق های داخلی اعمال می شود.

  1. عایق سقف که این عایق بلافاصله بالای سقف طبقه بالا انجام میشود .  عایق سقف می تواند در بالای یا زیر غشای سقف باشد. این که انتخاب می شود بستگی به این دارد که شما با چه چیزی راحت هستید، منطقه ای که تأسیسات در آن ساخته شده است، و پیمانکار با چه چیزی راحت است. عایق اغلب در بالای سیستم بام غشایی تک لایه محبوب نصب می شود. اگر نشتی در این نوع سیستم رخ دهد، مکان یابی آن نسبتاً آسان است   . یکی از گزینه های عایق پلی ایزوسیانورات است که در ساخت و سازهای جدید و نوسازی استفاده می شود و با انواع سیستم های سقف سازگار است. عایق پلاستیکی فوم سلول بسته با حرارت بالا در اندازه های مختلف موجود است و ارزش حرارتی بالایی در هر اینچ ارائه می دهد.

۳. عایق پنجره و در : مطمئن شوید که پنجره ها و درهای دوجداره دارید!

 این یعنی داشتن حداقل دو صفحه شیشه ای با فاصله چند میلی متری به جای یک شیشه. شیشه دوجداره همچنین شما را در برابر صدای بیرونی محافظت می کند و خانه شما را گرم و بی صدا نگه می دارد! 

۴. عایق کف این ممکن است بسیار گران باشد، مطمئن شوید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید بسته به نوع کفی که دارید.

 معمولاً خانه‌های مدرن دارای عایق‌هایی در زیر سطح بتنی هستند، اما خانه‌های قدیمی‌تر با کف‌های معلق نیاز به سرمایه‌گذاری دارند. یکی از جایگزین های بسیار در دسترس برای عایق بندی کف، قرار دادن فرش های خوب در اطراف است. این همچنین هنگام راه رفتن حس خوبی به شما می دهد!

عایق های رطوبتی

داشتن عایق رطوبتی و عایق بندی باکیفیت برای هر خانه ای که در معرض رطوبت بالا قرار دارد  بسیار مهم است زیرا برای مدت زمان طولانی طراحی شده اند. به طور طبیعی، خشک نگه داشتن دیوار های یک نما با عملکرد بلندمدت تأسیسات همراه است، زیرا اکثر مصالح ساختمانی پس از قرار گرفتن در معرض آب یا بخار آب یا تخریب می‌شوند یا عملکرد خوبی ندارند.  پیچیده تر شدن وضعیت این است که خرابی اغلب در مناطقی رخ می دهد که تا زمانی که به خوبی پیشرفت نکرده باشد، تشخیص داده نمی شود، مانند نشتی در دیوار ها  که آنقدر عمیق است که  لکه آب را نشان می دهد یا حتی چکه می کند.  بهترین زمان برای اطمینان از ضدآب بودن و عایق بودن نما در زمان برنامه ریزی برای ساخت و ساز جدید است.

به چه علت عایق کاری نما ساختمان مورد اهمیت است؟

امروزه با گسترش ساخت و ساز ساختمان‌ها و بناهای مرتفع، نمای ساختمان به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های ساخت و ساز مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر بحث زیبایی نمای ساختمان نقش مهمی در تامین ایمنی، صرفه جویی در انرژی و راحتی و آسایش ساکنین ساختمان ایفا می‌کند.

نمای بیرونی ساختمان: مواد عایق رطوبتی برای ایجاد حفاظت طولانی مدت در برابر اثرات منفی آب و هوا بر روی زیرلایه بیرونی ساختمان اعمال می شوند، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. آنها را می توان برای ساخت و سازهای موجود یا جدید استفاده کرد و برای کاهش آسیب های ناشی از باران، یخبندان و آلاینده ها کار می کند و در نتیجه هزینه های نگهداری را کاهش می دهد. دافع آب را می توان بر روی سطوح مختلفی اعمال کرد – آجر، بتن، سنگ طبیعی، سنگ آهک شنی، بلوک صورت تقسیم شده، و گچ.

هر دو عامل هوا و بخار، محصولات ضد آب درجه بالاتری هستند که برای ساخت و سازهای جدید طراحی شده اند. هنگامی که به درستی طراحی و نصب شوند، ساختمان را از هوا و رطوبت آب بندی می کنند. به طور خاص، یک سد بخار مانع از ورود رطوبت به قسمت‌های سرد پوشش ساختمان می‌شود، در نتیجه پتانسیل تراکم را کاهش می‌دهد که هم باعث کپک و هم خرابی ساختمان می‌شود. یک مانع هوا جریان هوای انبوه را به داخل و خارج از دیوارهای خارجی متوقف می کند، بنابراین از ورود بخار آب به پوشش ساختمان جلوگیری می کند. موانع در مواد مختلفی ساخته می شوند و کاربردهای مختلفی دارند. به عنوان مثال، برخی از آنها یک امولسیون آسفالتی با اسپری لاستیکی هستند که یک غشای یکپارچه در اطراف دیواره بیرونی حفره ایجاد می‌کند و یک مانع پلی اتیلن یا پلاستیکی ایجاد می‌کند. هنگام آب بندی ساختمان با بخار یا مانع هوا، حتماً اتصالات بین مواد و همچنین پنجره ها، درها و گوشه ها را آب بندی کنید.

سیستم های دیوار بیرونی

در سیستم های دیوار خارجی امروزی می توان از بین آنها انتخاب کرد. سازندگان سیستم هایی را توسعه داده اند که تعمیر و نگهداری، کارایی انرژی و دوام پایینی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، سیستم های دیوار پیش ساخته طیف گسترده ای از مواد روکش فلزی مانند ، گرانیت را ارائه می دهند و برای نصب فوری به محل کار تحویل داده می شوند. مثال دیگر یک قالب بتن عایق است که بهره وری انرژی و سرعت ساخت را ارائه می دهد.هنگام انتخاب یک سیستم دیوار بیرونی، هزینه اولیه را در مقابل هزینه تعمیر و نگهداری و صرفه جویی در انرژی چندین سیستم مقایسه کنید تا بهترین تناسب را پیدا کنید.

آشنایی با انواع روش های عایق کاری ساختمان

عایق کاری نمای ساختمان به چندین روش انجام می شود. که سه روش عایق کاری در ایران مرسوم تر است. که در ادامه به بررسی کوتاه هر یک از روش های عایق کاری می پردازیم. مزایای هر یک از روش ها را با هم مورد بررسی قرار می دهیم. در نهایت انتخاب این که از کدام روش عایق کاری بهره مند شوید با شماست. قیمت هر روش عایق کاری با سایر روش ها کاملا متفاوت است و شما باید با توجه به نیاز خود از بین روش های عایق کاری ساختمان یکی را انتخاب نمایید. یا کار را به کاردان بسپارید و حق انتخاب را بر عهده ی متخصص این حرفه بگذارید

قیمت عایق کاری نما ساختمان چقدر است؟

اولین سوالی که بسیاری از کاربران می پرسند این است که هزینه عایق کاری ساختمان چقدر است؟ قیمت عایق کاری نما ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری عایق نما ساختمان می توان به مواد استفاده و روش انتخاب شده جهت انجام پروژه عایق کاری اشاره داشت. .

الو ارتفاع - خدمات دسترسی با طناب

دسترسی به نقطه ای که میخواهید… .