هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان قیمت جدید 1403 در تهران

هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان

در نمای ساختمان‌های سنگی سنگ‌ها با استفاده از ملات به سطح ساختمان می‌چسبند. اما برای اینکه این چسبندگی از مقاومت دوام بیشتری برخوردار باشد و پس از گذشت زمان سنگ‌ها از سطح ساختمان جدا نشوند از پیچ رولپلاک نما استفاده می‌شود. پیچ رولپلاک ۲ قطعه فلزی و پلاستیکی هستند که برای اجرای آن‌ها باید به نمای ساختمان دسترسی مناسبی داشت.

این کار از طریق اجرای داربست یا با استفاده از روش راپلکاری قابل اجرا خواهد بود که اجرای هر کدام از این روش‌ها قیمت‌های متفاوتی دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با کلیه آیتم‌ها و عواملی که هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان را شکل می‌دهند آشنا کنیم. پس اگر قصد دارید برای نمای ساختمان خود از پیچ رولپلاک استفاده کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا از تعرفه این خدمات مطلع شوید.

 

چرا پیچ رولپلاک نمای ساختمان

 اصطلاحی در پزشکی وجود دارد که می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان است. این اصطلاح در ساختمان سازی نیز باید رعایت گردد. در واقع شما می‌توانید با پیچ رولپلاک کردن نمای ساختمان خود از بروز بسیاری از حوادث ناگوار و اتفاقات غیر منتظره جلوگیری به عمل آورید‌ با گذشت زمان ممکن است سنگ‌های ساختمان به دلایل مختلفی شروع به ریزش کنند که این امر می‌تواند خسارت جانی و مالی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل استفاده از پیچ رولپلاک نمای ساختمان می‌تواند در این زمینه بسیار کاربردی واقع شود و سنگ‌های نمای ساختمان را کاملا سفت و محکم به بدنه ساختمان پیوند دهد و مانع از ریزش آن‌ها گردد.

هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان در تهران

هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان در تهران

 هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان با توجه به عوامل مختلفی شکل می‌گیرد. برای مثال هر چقدر سنگ نمای ساختمان سخت‌تر و گران قیمت‌تر باشد هزینه مربوط به اجرای پیچ رولپلاک روی آن بیشتر خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه اجرای پیچ رولپلاک با داربست یا بدون داربست انجام می‌گیرد تعرفه متفاوتی برای آن شکل می‌دهد. از طرفی به میزانی که تعداد طبقات و ارتفاع ساختمان بیشتر باشد قطعاً باید هزینه بیشتری برای پیچ رولپلاک آن پرداخت کرد.

لازم است عنوان کنیم که اگر پیچ رولپلاک کردن نمای ساختمان حین اجرای نما انجام شود به دلیل اینکه در صرف زمان صرفه‌جویی به عمل می‌آید در نتیجه هزینه اجرای پیچ رولپلاک به این صورت کمتر خواهد بود. در نهایت نیز میزان تخصص و کیفیت در اجرای پیچ رولپلاک می‌تواند قیمت آن را تحت تاثیر قرار دهد.

همه این موارد عواملی بودند که قیمت پیچ رولپلاک نمای ساختمان را تحت تاثیر قرار می‌دادند. اما روش محاسبه قیمت پیچ رولپلاک به سه طریق انجام می‌گیرد:

 • محاسبه بر حسب متر مربع یعنی متراژ نمای ساختمان
 • محاسبه با توجه به تعداد پیچ رولپلاک‌ها
 • محاسبه کنتراتی بر حسب تعداد روزهای کاری

بخوانید» تجهیزات لازم جهت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 

پیچ رولپلاک سنگ نما و هزینه آن

دانه‌ای متری کنتراتی
گرانیت ۱۰ هزار تومان ۶۰ هزار تومان ۵ الی ۸ میلیون
رومی ۱۴ هزار تومان ۶۰ هزار تومان ۷ الی ۱۰ میلیون
بادبر ۱۸ هزار تومان ۸۰ هزار تومان حداقل ۷ میلیون
سمیرم ۱۰ هزار تومان ۶۰ هزار تومان ۵ الی ۸ میلیون
تراورتن ۱۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان ۴ الی ۱۰ میلیون
مرمر ۱۴ هزار تومان ۶۰ هزار تومان ۴ الی ۱۰ میلیون
کوارتزیت ۱۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان ۴ الی ۱۰ میلیون

پیچ رولپلاک نمای ساختمان

پیچ رولپلاک نما بدون داربست

 پیچ رولپلاک نما با طناب و بدون داربست توسط راپل کار انجام می‌گیرد. راپلکار شخصی است که ترس از ارتفاع نداشته و با استفاده از تجهیزات مربوط به راپلکاری از قبیل طناب راپلکاری از نمای ساختمان آویزان می‌شود و اجرای پیچ رولپلاک را انجام می‌دهد. در این روش با توجه به اینکه راپلکار از تجهیزات ایمنی خاصی استفاده می‌کند و به وسیله طناب به ساختمان متصل است هیچگونه خطری امنیت او را تهدید نمی‌کند. این روش نسبت به اجرای پیچ رولپلاک نما با داربست زمان و هزینه کمتری می‌طلبد.

بخوانید» پوشش درز انقطاع ساختمان

دلیل ریزش سنگ نما چیست؟

 ریزش سنگ نما اغلب به دلیل استفاده از درصد کم سیمان و ملات یا استفاده از سنگ‌هایی است که در پشت آن‌ها شیار یا خلل و فرج‌های کمی وجود دارد و به اصطلاح صاف هستند. از جمله دلایل دیگر ریزش سنگ نما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نشست ساختمان
 • استفاده از ماسه بی‌کیفیت برای ساخت ملات سیمان کاری
 • استفاده از ملات بی‌کیفیت با قابلیت چسبندگی کم
 • وقوع حوادث غیر مترقبه‌ای نظیر سیل و زلزله
 • استفاده از سنگ‌های نامناسب و بی‌کیفیت
 • استفاده از سنگ‌های سنگین وزن
 • ضخامت نامناسب و غیر اصولی دوقاب پشت سنگ نما
 • اجرای سنگ نما توسط افراد غیرمتخصص و با مواد و مصالح سنتی
 • قرار دادن سنگ نما روی سطوح نامناسب مانند سطوح پلاستیک یا فلزی
 • استفاده از ملاتی که رطوبت خود را از دست داده و به سرعت خشک می‌شود.
 • آب، رطوبت، اشعه خورشید و به طور کلی گرم و سرد شدن هوا می‌تواند باعث ایجاد ترک در سنگ‌ها گردد که در نهایت این عوامل می‌تواند باعث ریزش سنگ نما شود.
 • آلودگی هوا در کنار بارش باران‌های اسیدی می‌تواند از دیگر عوامل تزلزل و ریزش سنگ‌ها محسوب گردد.

بخوانید: هزینه شستشوی نمای ساختمان

بیشتر چه نمایی دستخوش ریزش می شوند؟

 طراحی نما باید به صورت اصولی انجام گیرد تا سنگ نما دچار ریزش نشود. حال منظور از طراحی اصولی نما چیست؟ در برخی از ساختمان‌ها برای نما از سنگ‌های رومی یا سنگ‌های باریک و بلند برای قاب پنجره‌ها، سینه کفتری و ستون‌ها استفاده می‌شود برای اینکه این سنگ‌ها دچار ریزش نشوند باید به نحوی به یکدیگر متصل باشند. اما چنانچه طراحی این سنگ‌ها به نحوی باشد که از نما جلوتر آمده باشند ممکن است شرایطی مانند وزش باد یا طوفان بر آن‌ها تاثیر بگذارد و منجر به ریزش آن‌ها گردد.

همچنین اگر در هنگام اجرای نمای ساختمان از بندکشی استفاده نشود این امر نیز ممکن است در ریزش سنگ نمای ساختمان‌ها تاثیرگذار باشد. علاوه بر این توجه داشته باشید که در انتخاب سنگ نمای ساختمان حتماً سنگ‌هایی را انتخاب کنید که دارای اسکوپ باشند. لازم است عنوان کنیم که اغلب ساختمان‌هایی که در مجاورت خیابان قرار دارند به علت تردد ماشین‌های سنگین و ایجاد لرزش ممکن است سنگ نمای آن‌ها دچار ریزش شود.

بخوانید: مسئولیت ریزش سنگ نمای ساختمان چه کسی است؟

مسئولیت ریزش سنگ نما به عده کیست؟

 با توجه به اینکه کلیه فرایند اجرای سنگ نمای ساختمان بر عهده مهندس ناظر است در نتیجه مسئولیت وقوع اتفاقاتی از قبیل ریزش سنگ نما نیز بر عهده او خواهد بود. مهندس ناظر موظف است اجرای سنگ نمای ساختمان را با توجه به آیین نامه‌های ایمنی انجام دهد تا احتمال وقوع خطراتی از قبیل ریزش سنگ نما را به حداقل برساند به همین دلیل در صورت وقوع این اتفاقات مسئولیت آن به طور کلی بر عهده مهندس ناظر خواهد بود.

 

تجهیزات مورد استفاده در پیچ و رولپلاک نما

 • دریل
 • پیچ بند
 • چکش
 • پیچ و رولپلاک

 

پست قبلی

شستشوی نما ساختمان در تهران با هزینه سال 1403

پست بعدی

هزینه عایق کاری نمای ساختمان در سال 1403 در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الو ارتفاع - خدمات دسترسی با طناب

دسترسی به نقطه ای که میخواهید… .