تجهیزات لازم جهت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

تجهیزات لازم جهت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

به گزارش نمايشگاه بين المللي سنگ ايران، بنا به گفته تکنسین های کار در ارتفاع ،گسترش استفاده از سنگ براي نماي ساختمان ها و عدم رعايت اصول اجراي سنگ نما باعث ايجاد مشكلات و خطرات جدي براي ساكنين، عابران پياده و ماشین ها میگردد.
برای جلوگیری از ریزش سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک متن زیر را با دقت بخوانید.
 

 

نشانه های ریزش نمای سنگ

یکی از نشانه های افتادن سنگ، لق بودن سنگ است که مانند زنگ خطر است.
ریزش برخی سنگ های نما مانند دندان موشی یا سنگ هایی که با عرض کم از ١٠ سانتیمتر کار شده اند مانند دور قاب پنجره یا ستون‌ها یکی از نشانه های اصلی است ، لق شدن سنگ نشانه دیگری است که در مرحله اول قبل از جدا شدن سنگ نما از دیوار اتفاق می افتد که هشداری جدی میباشد که نیاز به پیچ و رولپلاک را قطعی می‌کند.
عملیات پیچ و رولپلاک نما را می توانید بدون نیاز به داربست و با استفاده از روش دسترسی با طناب (راپل) که مزایای زیادی نسبت به داربست دارد انجام دهید.
در این روش با استفاده از طناب می توان انواع خدمات از قبیل پیچ و رولپلاک نما، شستشوی نما، عایق بندی نما، نورپردازی نما و ‌‌… را انجام داد، این روش بسیار مقرون به صرفه تر و همچنین خطرات کمتری نسبت به داربست دارد.
گروه الوارتفاع در حال حاضر از تیم بسیار با تجربه در خصوص پیچ و رولپلاک نما با روش دسترسی با طناب بهره میبرد و شما می توانید جهت مشاوره رایگان با ما تماس گرفته و از خدمات ما استفاده نمایید.
در اینجا چند نکته ضروری برای پیچ و رولپلاک نما آورده شده است:

تجهیزات لازم جهت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

تجهیزات لازم جهت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ مصرفی

بیشتر بخوانید: عایق کاری نمای ساختمان

پیچ مصرفی

این نوع پیچ باید از روکش گالوانیزه سفید و ضد زنگ ساخته شود .
پیچ مورد استفاده با توجه به ضخامت سنگ دارای اندازه های گوناگون میباشد و انتخاب پیچ مناسب مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه خاصی داشت. عمده استفاده پیچ مخصوص نما با ابعاد ۵ و ۶ سانتی متر طول میباشد، پیچ های ۵ سانتی متری برای نگه داشتن سنگ ها با قطر ١تا٢ سانتیمتر کافی می‌باشند. پیچ ها با طول ۶ سانتیمتر عموما برای سنگ های تیشه ای، گرانيت و سنگ هایی با وزن بالا مناسب هستند. و پیچ های بزرگتر از ۶ سانتی متر به دلیل استفاده از مته بزرگتر برای سوراخ کاری فقط برای سنگ های با قطر ٣ سانت به بالا استفاده میشوند.
در صورت استفاده پیچ ٧ سانتیمتر برای سنگ های تراولتن خطر آسیب دیدن سنگ به علت استفاده از مته ٨ میلیمتر افزایش پیدا می‌کند.

مته مورد استفاده

مته مورد استفاده برای سوراخ کاری نما مته شماره ٧ است که طول آن ١١ و قطر آن ٧ میباشد. مته طول ١١ عمق سوراخکاری ۶ سانتی متر را فراهم می کند و استفاده از مته با طول بیشتر در صورت عبور تاسیسات از پشت نما باعث ایجاد خطای انسانی می شود.
توصیه می شود جهت پیچ و رولپلاک نما از مته ٧ سانتی متری استفاده شود ، مته مورد استفاده برای سوراخ شدن سنگ نباید از برندهای ضعیف باشد تا ترک های مویی در سنگ ایجاد نشود، در غیر این صورت پس از چند سال ترک ها باز می شود و باعث ریزش سنگ نما می شود.

رولپلاک استفاده شده

رولپلاکی که برای استحکام بخشی نما استفاده می شود از نوع رولپلاک توکار است که معمولاً روی آن دندانه دارد و به صورت دو یا چهار لایه ساخته می شود. در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان زمانی از این نوع رولپلاک استفاده می شود که بخواهیم رولپلاک را در داخل ملات یا بدنه جامد سازه قرار دهیم و به طور کلی از شماره ۵ این نوع رولپلاک استفاده می شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

بتونه روی پیچ

بعد از انجام پیچ و رولپلاک نما با استفاده از بتونه که خاصیت ضد آب نیز دارد، حتما روی پیچ ها را بپوشانید.
این کار از نفوذ آب باران و رطوبت به پشت سنگ جلوگیری می کند و در اثر یخ زدگی ترک نمی خورد ،سقوط نمیکند و همچنین ظاهر نما بدون آسیب است.
مواد مورد استفاده شده در بتونه با توجه به جنس سنگ انتخاب می‌گردد که می‌توان ترکیبی از پودر سنگ، سیمان سفید و پودر رنگ به همراه چسب بتن باشد.

 

پست قبلی

قبل از رزین نمای ساختمان این مقاله را بخوانید!

پست بعدی

مسئولیت ریزش سنگ نمای ساختمان چه کسی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الو ارتفاع - خدمات دسترسی با طناب

دسترسی به نقطه ای که میخواهید… .

مشاوره و رزرو